Sık Sorulan Sorular

     Merak edilen ve danışmanlarımıza en çok sorulan soruları bu sayfada topladık. Sizler de merak ettiğiniz soruları iletişim bölümünden bize yazarak bu sayfada yayınlanmasına katkıda bulunabilirsiniz. ELKA GROUP STK Geliştirme Hizmetleri olarak tüm sivil toplum gönüllülerinin yanında yer almaktayız. Daha hızlı iletişime geçmek ve alanında uzman ekibimize sorularınızı iletmek için bizleri arayabilirsiniz.

S.S.S

Dernek Kaç Kişi ile Kurulur?

Dernek kurmak için aynı amaç etrafında toplanmış ve kar amacı gütmeyen en az 7 kişinin kurucu üye olarak EK-2 formunu doldurması gerekmektedir.

Neden Dernek Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Bu soruyu dernek danışmanlık hizmeti almasam olur mu diye çevirelim. Danışmanlık hizmetinin en büyük sağladığı fayda sürpriz dernek cezalarının önüne geçmektir. Tabi tek neden bu değil. Bürokratik işlemlerin neler olduğuna dair araştırma yapmak yerine dernek amaç ve faaliyetlerine odaklanmak sizler için daha avantajlı olacaktır.

Dernek Kurma Maliyeti Ne Kadar?

Dernek kurmak için herhangi bir harç ödemesi yapmanız gerekmiyor. Ancak yönetim süreçleri sizler için maliyetli olacaktır. Bu konuda daha detaylı bilgi için dernek nasıl kurulur başlıklı makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Neden ELKA GROUP ile Çalışmalıyım?

ELKA GROUP STK Geliştirme Hizmetleri 2008 yılından beri aktif olarak vakıf ve dernek kuruluş hizmetleri vermektedir. Group alt şirketleri vasıtası ile de tüm dernek yönetim süreçlerini tek bir çatı altında toplamış bulunmaktayız.

Dernek Tüzüğünü Kendimiz Nasıl Hazırlayacağız?

İnternette dernek tüzüğü ile ilgili hazır örnekler görebilirsiniz. Bunlar şubeli/şubesiz olmak üzere 2 örneğe sahip. Ancak dernek amaç ve faaliyetlerinize göre hazır tüzük kullanmaktan ziyade, sizin faaliyet alanınızı geliştirecek bir tüzük yazmalısınız. Sizinle aynı alanda faaliyet gösteren derneklerin tüzüğünü incelemek, sizlere fayda sağlayacaktır.

Bize Sorun